Porady

Gilotyna biurowa – cięcie innych materiałów niż papier

dahle materiały do cięcia

Wszyscy wiemy jak niezbędnym urządzeniem w codziennej pracy jest gilotyna do papieru. Na uniwersytetach, w szkołach, w instytucjach, firmach szkoleniowych nie można  obejść się bez drukowanych artykułów. W przypadku dokumentów takich jak prace końcowe lub korekcyjne, materiały reklamowe, umowy i wiele innych preferujemy wersję drukowaną. Często konieczne jest przycinanie wydruków. Maszyny tnące są idealnymi pomocnikami do dokładnego cięcia.
Nasze potrzeby w zakresie przycinania wykraczają poza coraz częściej poza cięcie papieru. W przemyśle, agencjach reklamowych, jak również w zastosowaniu hobbystycznym  spotykamy się z koniecznością profesjonalnego przecięcia różnego rodzaju materiałów z tworzyw, tektury, plastiku czy metalu.

dahle cięcie różnych materiałów
Twórcy urządzeń Dahle przeprowadzili liczne testy cięcia różnego typu materiałów na produkowanych przez siebie urządzeniach.  Urządzenia DAHLE zawsze ustalały standardy w dziedzinie cięcia. Zgodnie ze swoją misją obcinarki i gilotyny DAHLE to bezpieczeństwo, komfort, doskonała precyzja i najwyższa jakość. Teraz również wszechstronność, bowiem przy użyciu tych uniwersalnych urządzeń można docinać dużo więcej materiałów niż tylko papier. Już w grupie urządzeń hobbistycznych można znaleźć modele, które przeszły pozytywne testy w cięciu innych materiałów, m.in.  folii z tworzywa, lekkich kartonów, pianek, gum i wybranych włókien. W grupie urządzeń profesjonalnych wybrane modele obcinarek wyposażono w specjalny nóż do cięcia innych materiałów. Odtąd konieczność przycięcia wielu innych tworzyw, m.in. korka, papy, nylonu, filcu czy tektury falistej nie będzie stanowiło problemu, zapewniając jednocześnie satysfakcjonujące rezultaty.

Zestawienie materiałów jakie mogą przecinać poszczególne modele gilotyn przybliża poniższe zestawienie.

dahle cięcie różnych materiałów zestawienie

 

Zachęcamy również do wykonania próby cięcia konkretnego materiału dostarczając ma jego próbkę, umożliwiającą wykonanie testów przed zakupem urządzenia.